Zapraszam do zapoznania się z informacja o naszych Polach Nadziei, która pojawiła się na oficjalnej stronie NGO miasta Katowice - Zasadź swoje Pole Nadziei
Ze strony można również pobrać zgłoszenie do Pól Nadziei dla szkół i przedszkoli.
Wiele chorych osób jest wykluczonych przez społeczeństwo, wstydzi się choroby zamykając się w czterech ścianach swojego domu. My chcemy dawać im nadzieję, dlatego nasze hospicjum od prawie 30 lat pomaga osobom dotkniętym nieuleczalną chorobą z terenu Katowic, Siemianowic oraz Mikołowa. Naszych Podopiecznych odwiedzamy w ich domu, miejscu gdzie czują się najbezpieczniej. Traktujemy chorych holistycznie, staramy się pomagać jak najlepiej łagodząc objawy towarzyszące chorobie nowotworowej. Jednak pamiętamy również o tym by poświęcić czas naszemu choremu, porozmawiać z nim, posłuchać o jego życiu czy po prostu kupić chleb. Dlatego tak ważne by w naszym zespole prócz lekarzy, pielęgniarek, kapelana, psychologa i rehabilitanta, byli WOLONTARIUSZE. Pomagamy również rodzinom naszych chorych np. zabieramy ich dzieci do kina czy na spacer, organizujemy spotkania dla rodzin w żałobie.
Jako wolontariuszka, gdy mówię o hospicjum widzę reakcje ludzi często są zaskoczeni, że daję radę, że mam czas. Przecież hospicjum to smutek, śmierć, płacz. Dlatego uważam, że ważne by ludzie wiedzieli, że w naszym hospicjum są ludzie szczęśliwi i nie traktowali nas stereotypowo. Głęboko wierzę, że edukacja już na poziomie przedszkola zaowocuje w przyszłości. Być może z setki dzieci wyrośnie jeden wspaniały wolontariusz :). Biorąc po raz drugi udział w międzynarodowej akcji jaką są Pola Nadziei chcemy propagować ideę wolontariatu oraz niesienie bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym i ich rodzinom. Poprzez symboliczne założenie Pól Nadziei pragniemy zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy z jakimi spotykają się ludzie terminalnie chorzy.
Dziękuję i pozdrawiam Ola Gładysz