Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej. W tym dniu w sposób szczególny chcemy zwracać uwagę na potrzeby osób nieuleczalnie chorych. Opieka hospicyjna, opieka palliatywna, to przede wszystkim opieka holistyczna, która skupia się na wielowymiarowej pomocy. Ten ważny dzień to również święto wszystkich pracowników i wolontariuszy działających w hospicjach, którzy codziennie walczą z cierpieniem chorych. Dlatego w tym miejscu należy im podziękować za poświęcenie, empatię i ogromne zaangażowanie!

Bardzo ważne jest też, by informacja o działalnościach hospicjów docierała do jak największej liczby odbiorców, by walczyć z stereotypowym myśleniem o hospicjach, by żadna chora osoba nie pozostawała sama sobie! W szerzeniu tej idei opieki hospicyjnej pomaga nam dzisiaj Radio Katowice Wiadomosci naszą rozmowę można dzisiaj usłyszeć w porannych wiadomościach - dziękujemy!