Spotkanie „Hospicjum - Dzieło Miłosierdzia”

Chcemy zachęcić wszystkich do udziału w spotkaniu szkoleniowo-formacyjnym „Hospicjum – dzieło miłosierdzia”, organizowanym przez Forum Hospicjów Polskich, które odbędzie się w Krakowie w dniach od 11 do 13 grudnia 2015r.

Wydarzenie związane jest z inauguracją rozpoczynającego się niebawem Roku Miłosierdzia.

Spotkanie swoją obecnością uświetnią członkowie komitetu honorowego – JE Biskup Grzegorz Ryś, JM Ks. Prof. Wojciech Zyzak, oraz Ks. Dr Hab. Andrzej Muszala.

Na spotkaniu poruszane będą tematy związane z zagadnieniami duchowości w realizowaniu opieki hospicyjnej, wspólnym tworzeniu „dzieła miłosierdzia”. Dodatkowo omawiane będą również kwestie związane z nowymi zapisami prawnymi, dotyczącymi opieki paliatywno-hospicyjnej.

Wystąpienia gości spotkania skupią się wokół tematów godnej śmierci, odchodzenia, refleksji osób pełniących posługę na rzecz terminalnie chorych. Poruszane będą również kwestie terapii w opiece hospicyjno-paliatywnej, żywienia pozajelitowego, a także zmianach w ustawie o OPP i wolontariacie.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z naszym biurem (numery telefonu i adresy mailowe w zakładce Kontakt). Zgłoszenia przyjmowane będą do 1 grudnia 2015 roku.