Rozpoczęcie Katowickich "Pól Nadziei" 2018

Pola Nadziei 2018

W poniedziałek, 16 października, na katowickim rynku miało miejsce uroczyste rozpoczęcie Katowickich "Pól Nadziei" 2018. W tym roku dwie organizacje, Hospicjum św. Franciszka oraz Archidiecezjalny Dom Hospicyjny bł. Jana Pawła II, podjęły współpracę w celu wspólnego szerzenia idei opieki hospicyjnej i pomocy drugiemu człowiekowi.

Dzięki wsparciu Zakładu Zieleni Miejskiej na specjalnie przygotowanej rabacie przed Urzędem Miasta w Katowicach zasadzono prawie 250 cebulek żonkili. Symboliczną cebulkę posadzili: Prezydent Katowic Marcin Krupa, Radny Krzysztof Pieczyński, Dyrektor Hospicjum Archidiecezjalnego ks. Grzegorz Krzyk oraz przedstawiciele nauczycieli i uczniów ze szkoły podstawowej nr 55 w Katowicach. Swój udział w stworzeniu rabatki mieli także mieszkańcy Katowic. Kwiaty symbolizujące nadzieję mają zakwitnąć na wiosnę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.