Relacje z rekolekcji hospicyjnych

Rekolekcje 2019

W dniach 14-16.06.2019r. Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjny w Kokoszycach po raz 28 gościł uczestników rekolekcji hospicyjnych, organizowanych przez Hospicjum św. Franciszka. Tegoroczne rekolekcje poprowadził ks.Andrzej Wieczorek, kapelan w Górnośląskim Centrum Medycznym w Katowicach - Ochojcu. Posługę kapłańską przy ołtarzu i w konfesjonale pełnił również nasz hospicyjny kapelan, ks.Mateusz.

Tematem wiodącym były słowa Pana Jezusa: "Przykazanie nowe daję wam, byście się wzajemnie miłowali".

Nie byłoby tego spotkania, gdyby nas nie "zwołała" nasza wolontariuszka - pielęgniarka Bożena, która od lat dba o sprawną organizację rekolekcji oraz poddaje tematy spotkań i dzielenia się doświadczeniami w "sali kominkowej". To tutaj się poznajemy i zachęcamy wzajemnie zarówno do zaangażowania w pomoc chorym, jak i do umiejętności odpoczynku. Dziękujemy Ci Bożenko za te lata zaangażowania i gorące serce!

Dziękujemy za udział hospicjantom z Bielska Białej, Cieszyna, Jastrzębia, Mikołowa, Katowic, Pszczyny, Rudy Śląskiej, Sosnowca, Tarnowskich Gór, Tychów, Zabrza i Żor.

Zapraszamy za rok, t.j. 8-10.05.2020 r.!