Odznaczenie "Gwiazdy Górnośląskiej" dla dr Hanny Odorkiewicz-Sikocińskiej

Odznaczenie Gwiazdy Górnośląskiej dla dr Hanny Odorkiewicz-Sikocińskiej

Z dumą informujemy, że dr Hanna Odorkiewicz-Sikocińska została uhonorowana przez marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego odznaczeniem "Gwiazdy Górnośląskiej", stanowiącą m.in. wyraz uznania i podziękowania za pracę, poświęcenie i zaangażowanie w codziennej aktywności.

Doktor Hanna Odorkiewicz-Sikocińska jako jedna z członków komitetu założycielskiego posługuje w Hospicjum św. Franciszka od chwili jego powstania, czyli od 1987 roku. Przez długi okres dr Hanna sprawowała funkcję v-ce przewodniczącej Stowarzyszenia oraz funkcję kierownika medycznego. Od samego początku Pani Doktor posługiwała chorym wolontaryjnie, robiąc to z potrzeby serca. W 2005 roku dr Hanna została laureatką nagrody przyznawaną corocznie przez Związek Polskich Kawalerów Maltańskich za "charytatywnie świadczoną pomoc lub podejmowanie inicjatyw na rzecz ludzi nieuleczalnie chorych" w hospicjach polskich.

Pani Doktor pomimo swoich osiągnięć jest osobą bardzo skromną. Dobro chorego zawsze stawia ponad swoim. Choć aktualnie nie posługuje już czynnie, to zawsze służy dobrą radą - bez względu na porę dnia czy nocy. Jest wzorem do naśladowania dla naszych pracowników i wolontariuszy. Pani doktor przyświeca idea hospicyjna, gdzie ważny jest chory i jego rodzina. Uważa, że Hospicjum to też Życie

Jesteśmy zaszczyceni i szczęśliwi, że taka wspaniała osoba jest wśród nas i każdego dnia możemy się od niej wiele nauczyć.